ULUSLARARASI BODRUM DANS FESTİVALİ

Her Mayıs ayının son haftasında gerçekleşen “Uluslararası Bodrum Dans Festivali” UNESCO kültürel etkinlikler listesinde yer alan, Avrupa’nın en büyük dans festivallerinden birisidir.

2000 yılında yerel bir etkinlik olarak başlayan ve her yıl giderek artan bir katılımcı kitlesi ile gerçekleşen uluslararası Bodrum Dans Festivaline 2017 yılında 26 ülkeden 2740 dansçı katılmış, beş gün süren festival etkinliklerini 15 bin kişi izlemiştir.

Bodrum Dans Kulübü tarafından organizasyonu gerçekleştirilen ve Avrupa’nın en büyük dans festivali olarak gerçekleşen “Uluslararası Bodrum Dans Festivali” Birleşmiş Milletler Eğitim ve Bilim ve Kültür Kurumu UNESCO tarafından da kültürel etkinlikler listesine alınmıştır.

AB Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da desteklenen festival  26 farklı ülkeden toplam 122 gönüllüye ulaşan çok uluslu organizasyon komitesi ile dünya tarihinde bir ilke imza atan tek etkinlik olmuştur.

2017 yılına kadar tüm dans çeşitlerinden gösterilerin sergilendiği festival, 2018 yılında konsept değiştirmiş, Halk Oyunları, Modern Dans, WDSF Bodrum Open ve Latin Dansları olmak üzere uluslararası dört ayrı festival olarak kutlanmaya başlamıştır.

Dorman Suites Hotel - Bitez Plajı
Araç ile 12 dk  / 6.3 km